Tre shqiptarë me 37 kg kokainë në makinë, arrestohet njëri prej tyre në kufirin mes Malit të Zi dhe Kroacisë

Tre shqiptarë janë konstatuar me 37 kg kokainë në pikën kufitare Debeli Brijeg, mes Malit të Zi dhe Kroacisë. Policia malazeze sekuestroi kokainën e cila ishte e ndarë në 35 pako. Mësohet se droga ishte fshehur në pjesën e poshtme të automjetit.

Drejtuesi i mjetit P.S., 55 vjeç ka pranuar përpara policisë se droga i përkiste atij dhe për këtë arsye është arrestuar. Shoqëruesit e tij E.S. 50 vjeç dhe S.S. 18 vjeç janë vënë nën hetim.

Shqiptarja.com sjell fotot e kokainës së sekuestruar ku shihet e ndarë në pako, si edhe zona ku tre shqiptarët e kishin fshehur.
Kokaina e sekuestruar 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal