Lëviznin me 'Audi A8' të blinduar dhe të armatosur me pistoleta e thika, arrestohen tre fierakët

FIER-Tre persona me rrezikshmëri sipas policisë janë arrestuar në fshatin Çlirim në një makinë të blinduar, e cila është sekuestruar së bashku me 2 armë zjarri, municion luftarak dhe 2 armë të ftohta. Të arrestuarit janë;

Rudolf Lazëraj 20 vjeç drejtuesi i mjetit
Shkëlzen Kajliç 33 vjeç, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje
Admir Berisha 35 vjeç

Sipas policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Çlirim, Fier në mjetin e blinduar 'Audi A8', i cili drejtohej nga Rudolf Lazëraj poshtë sediljes së parë të pasagjerit, ku ishte ulur Shkëlzen Kajliç u gjetën dhe sekuestruan 2 armë zjarri tip pistoletë dhe 2 krehra me 24 fishekë.

Gjatë kontrollit personal, 20-vjeçarit Rudolf Lazëraj iu gjet dhe sekuestrua një mjet prerës (thikë), që e kishte në çantën e dorës. Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar ndaj 35-vjeçarit Admir Berisha u gjet dhe u sekuestrua një mjet prerës (thikë).

Në total u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 pistoleta, 2 krehra me 24 fishekë, 2 thikat dhe automjeti i blinduar Audi A8. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Fier, për veprat penale "Armëmbajtje pa leje" dhe "Mbajtja pa leje e armëve të ftohta".

Pistoletat e sekuestruara nga policia

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Toni: 20/12/2019 21:58

  Te kujt ishin keto?

  Përgjigju
 • Kavajsi Robdele-punuari: 20/12/2019 12:55

  Minjë fierake

  Përgjigju
  • Big: 21/12/2019 08:58

   O astrit o k.. Me zile. Kush njihen qe nxjerrin grate e kushurirat neper semaforat e evropes, kavajsit apo fieraket. Pyet nje here dhe do ta marresh pergjigjen

  • Astrit: 21/12/2019 01:18

   O ty kavajs te sherdheft deri ropt qe jeni ter pedera po ata cuna nhadh te vet e firakt mbahen djem me bole si kta trima qe ishin

  • Big: 20/12/2019 19:20

   Kavajsit burra Kane qene perhere. Burra me norma e me zakone. Jo si ju fieri qe nxirrni grate e kushurirat neper semaforet e Europe's

  • Fieraku: 20/12/2019 16:12

   Kavaja kur u bet bura ju ju jeni si zogu i tirones

 • O medakuuuu: 20/12/2019 10:56

  Ikap ku ligji ri keto ... me 15 vjet heqe lirije per armbajtje paleje Apo osht vetem per fukarejt hahahahaha

  Përgjigju
 • : 20/12/2019 10:08

  Ku e bojne kualidimin e makinave te blindume???

  Përgjigju
 • Fieri: 20/12/2019 09:42

  Nuk ka prova as fakte te dalin cunat hahaha gjukatat tona paguan eurot e te nxierrin me saze ...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’