VIDEO/ Kapet hajduti serial në Durrës, për 4 ditë vodhi tre biznese

Një 31 vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se është autori i vjedhjes së 3 bizneseve brenda pak ditësh.

I riu, i dënuar më parë për vjedhje të tjera, u vu në pranga në kuadër të operacionit të koduar Sundimi i ligjit.

Nga veprimet hetimore dyshohet se 31-vjeçari:

-më datë 02.12.2023, ka tentuar të vjedhë në një dyqan, në lagjen nr. 11; 

-po më datë 02.12.2023, ka vjedhur xhiron ditore të një dyqani, në lagjen nr. 12;

-më datë 06.12.2023, ka vjedhur xhiron ditore dhe disa pije, në një lokal, në lagjen nr. 3, informon policia e Durrësit

Policia publikoi video nga kamerat e sigurisë të cilat kanë kapur 31 vjeçarin teksa hapte qepenat e një biznesi. 

Vijon puna për zbardhjen e vjedhjeve të tjera që mund të ketë kryer shtetasi Saleo Kiptiu.

I riu akuzohet për vjedhje  kryer më shumë se një here dhe dosja I kaloi prokurorisë së Durrësit. 

 

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kaosi me sistemet e IT në botë, shërbimet globale po i rikthehen funksioneve

Kaosi me sistemet e IT në botë, shërbimet globale po i rikthehen funksioneve