Kapet peshkaqeni 1.5 metra i gjatë në Vlorë (VIDEO)

VLORË- Një peshkaqen i vogël, ka rënë në rrjetat e peshkatarëve gjatë paradites së kësaj të marte në afërsi të zonës së Rradhimës në Vlorë. Peshkaqeni i kapur është 1.5 metra i gjatë dhe nuk është i rritur plotësisht. Lloji i këtij peshkaqeni nuk konsiderohet si i rrezikshëm për jetën e njerëzve, megjithatë shfaqja e këtyre specieve në detin tonë shfaq një shqetësim tek pushuesit.

Sipas  peshkatarëve që kanë kapur këtë peshkaqen, shfaqja e tyre në afërsi të Gjirit të Vlorës, vjen dhe për shkak të ngrohjes klimaterike ndërsa edhe herë të tjera në thellësi të mëdha janë kapur specie të tilla të cilat janë të rralla për brigjet shqiptare.

E.L./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po shpopullohet Shqipëria?

Komento

Komente

 • Fredi: 13/08/2019 13:16

  Hahahahahaha vetëm n Vlor ndodhin çudira.. Nuk ka ditë që Vlora të mos kapi faqet e para të gazetave. Hahahahahah!

  Përgjigju
  • Hajde prap: 14/08/2019 02:20

   Bravo Fredo, ik futi nanje pershesh nashti..

  • Berat: 13/08/2019 15:39

   Fredi kur te mbarosh aty ajde mer tet moter se marova pun ishte llare fare

  • Fredi dobici: 13/08/2019 14:06

   Eee fredo ashtu eshte po mire e ke mamin beji te fala nga ai xhuxhi nga vlora se ate nate qe ishte ketu ja beri ter naten mmmmmm eh cte them o fredo ..!