Kapet vrasësi me pagesë në Shkodër, udhëtoi nga Tirana 'Scorpion' me silenciator me motor pa targa, policia: Do kryente një krim

Motori dhe arma që iu sekuestrua Gentian Bajramajt

TIRANE-Një vrasës me pagesë është arrestuar nga policia në Shkodër ditën e sotme. Gentian Bajramaj 48-vjeç kishte udhëtuar nga Tirana në Shkodër me një motor pa targa ndërsa me vete kishte një zjarri automatik “Scorpion” me silenciator dhe 20 fishekë në një çantë krahu, me të cilën sipas policisë dyshohet se do të kryente një vrasje me pagesë.

Ai dyshohet se është përdorur nga grupe kriminale që kishin porositur vrasjen me pagesë, por që është parandaluar nga policia. 48-vjeçari është arrestuar në fshatin Guri i Zi nga policia e Shkodrës në bashkëpunim me forcat “Shqiponja”.

I arrestuari në kuadër të operacionit "Mision i pamundur" është një emër i njohur për drejtësinë, pasi më parë ka qenë i dënuar për mashtrim dhe dhunë në familje. Policia e Shkodrës në bashkëpunim edhe me prokurorinë vijon hetimet për të zbardhur detaje të reja nga ngjarja. 

d.ba./B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?

Komento

Komente

 • rroft: 03/07/2020 20:13

  e mira esht qe u hoq nje arm nga qarkullimi kurse e keqja esht qe gjeten nje qafir te lodhur me nje motorr qe mezi shtyhet dhe e deklaruan vrases me pages...turp! gjeni kujt po ja con ate arme mos hidhni hipoteza pa vend! hetoni dhe flisni me prova jo me intuiten e nje te pa shkolluari! dretesi dhe polici leshi! shtet bastard!

  Përgjigju
 • nana: 03/07/2020 18:51

  O Zani ! Po e vrau polici themi : policia po vret popullin evarfer se ishte tu punu per buken e gojes etj etj.Nuk na gjindet karari edhe ne " popullit,,

  Përgjigju
 • Vlora: 03/07/2020 15:50

  Bravo Policia, komentet jane te teperta. Ne dalim me femije per dore keta ndyresira mbajne arme me vete, qe tjua fusesh ne by.h armen dhe kur te kolliten tja shkrepesh...Dhe ne fund tju nxjerresh dhe syte e tjua hedhesh kaposhave te detit atje ne Lezhe se ka shume atje.

  Përgjigju
 • Vicidoli: 03/07/2020 15:12

  Rrnoft Birisha na bani me mbrojt vedin fene Kanunin.

  Përgjigju
 • Zani: 03/07/2020 14:54

  Ta kishit vrare aty ne rruge qenin,,,polici leshi....

  Përgjigju
 • nana: 03/07/2020 12:47

  Tregojeni publikisht ke do vriste dhe pse dhe futni edhe porositsin dhe objektivin e porositsit , te dije populli se nuk vriten kush vritet kot. Mjere ato nana ke kane pjelle e rriitur me mundime. Me mire pa keto lloj djemsh

  Përgjigju
  • A. N.: 03/07/2020 14:04

   Nanat vetem sa i podhen ndersa harruan ti edukojne keto elemente negative te kesaj shoqerie.

 • Landi: 03/07/2020 11:59

  Po pse nuk e lat te bente vrasjen , ndonje plehre do vrista me siguri . E do kishim dy me pak ne qarkullim , nje te vrare e ket vrasesin ne burg

  Përgjigju
  • Santa Quaranta: 03/07/2020 14:33

   @ Miri: Çfare do nje nga Tirana ne Shkoder, qe udheton me motor, qe ka nje arme me silenciator dhe me e rendesishmja pse perdorte rruge dytesore dhe jo aksin kryesor?!!

  • A. N.: 03/07/2020 13:10

   Mese e vertete. Fale ketyre vrasesve po pastrohet ky vend sepse po te ishte per policine apo gjykatat do ishim akoma vend numro

  • Miri: 03/07/2020 12:46

   Ta tregoj une pse se lane te beje vrasjen.... policia ka ca tuknika me bo show.... gjejne ndonje te lodhur i fusin nai spiun dhe e mashtrojne me demek qe ti blejne arme ose hashash me cmim te larte. Ai i lodhuri i rradhes e mer armen ose hashashin me cmim x te y dhe do te fitoje dopjo dhe e con te spiuni qe njihet me te dhe ja con pa merak. Ne kte moment nderhyn policia dhe faaaap... policia goditjee! Shikoje dhe motorrin sa i lodh ska lidhje me ate pune hic. Me pak fjale pordhe me rigon!

 • Duhet Falenderuar puna e Ministrite z.Lleshi..: 03/07/2020 11:44

  Sheshet Falenderuar te gjitha Strukturat e Policise ,,qe Rrezikojne Jeten. e tyre ,,per te mbrojtur Jeten e cdo Qytetari... Ka ikur Ajo koha e Sali Serbit qe Kriminelet shkonin ne rruge te pa njohur.. Shume shpejte edhe. SPAK do punoje ne Arestimet atyre tek Vilat e Lazerit,,,Blloku. 7. %. Ilir Krimineli ,,Skarparlliu ,,Trim deri sa te shkarkohet,,se pastaj do beje Shqiponjen ne dhomat e Burgut ne Rec te Shkodres .. Simpatizantet do bejne Shqiponjen per ta kurajuzuar,qe mos te vari veten ne Qeli..

  Përgjigju
 • Ola: 03/07/2020 11:20

  Torturojeni dhe i nxjer gjitha krimineli....Duhet Enveri ne ket vend

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sherr mes disa personave në Vlorë, plagoset me armë zjarri një person