Kategoria e Parë/ AF Elbasani fiton me Besën dhe merr kreun, Bylis 'ngjit' Korabin! Apolonia dhe Vora presion kryesuesve, fiton Flamurtari (Renditja)

Kategoria e Parë/ AF Elbasani fiton me Besën dhe merr kreun, Bylis 'ngjit' Korabin! Apolonia dhe Vora presion kryesuesve, fiton Flamurtari (Renditja)

Bylis 1-0 Korabi

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri mbylli javën e pestë. Pasditen e së enjtes, duke nisur nga ora 15:00 u zhvilluan pesë ndeshjet e mbetura. Në Fier, Apolonia fitoi 3-0 me Burrelin falë golave të Eneh, Dedgjonaj (out) dhe Shanaj. AF Elbasani fitoi 0-1 me Besën në Luzin e Vogël me gol të Lleshit, teksa merr vendin e parë në renditje.

Bylis fitoi me Korabin falë golit të Trumcit në pjesën e dytë. Në stadiumin e Peqinit, Flamurtari fitoi 0-4 me Lushnjën. Vora fitoi 5-1 me Tomorin, ndërsa dje Kastrioti fitoi 1-0 me Luzin.

Pas kësaj jave AF Elbasani merr kreun e renditjes, me pikë të barabarta me Bylisin. Pas tyre vijnë Apolonia, Vora, Flamurtari dhe Tomori. Në fund Besa, Lushnja, Luzi dhe Burreli.

Kategoria e Parë - java 5:

E enjte

Apolonia 3-0 Burreli (Eneh 23' Dedgjonaj 32' (out), Shanaj 66')

Besa 0-1 AF Elbasani (Lleshi 40')

Bylis 1-0 Korabi (Trumci 73')

Lushnja 0-4 Flamurtari (Alexandre 52', 62', Pjeshka 68', Beqja 87')

Vora 5-1 Tomori (Raboshta 14', Shani 41', 71', Sefa 80', Prengaj 90+7')

E mërkurë

Kastrioti 1-0 Luzi (Çela 49')

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Personi me pseudonimin ‘Tigri’ që ka dhënë 500 mijë euro për fundosjen e vëllezërve Duka, Blendi Teta zbulon ku i mësoi informacionet

Personi me pseudonimin ‘Tigri’ që ka dhënë 500 mijë euro për fundosjen e vëllezërve Duka, Blendi Teta zbulon ku i mësoi informacionet