Kategoria e Parë/ Lushnja përmbysje të madhe në shtëpi, Luzi pikë të arta në Berat! Shtatë gola në katër ndeshje

Kategoria e Parë/ Lushnja përmbysje të madhe në shtëpi, Luzi pikë të arta në Berat! Shtatë gola në katër ndeshje

Tomori 0-2 Luzi

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi sot katër ndeshjet e radhës për javën e 21-të. Rezultate surprizë në fushë, teksa bie në sy përmbysja 2-1 e Lushnjës në "Roza Haxhiu" me Besën. Goli i Radovanit për kavajasit u përmbys nga dopieta e Nurit.

Në Pukë, Tërbuni barazoi 1-1 me Turbinën, me trajnerin e vendasve Ramadan Ndreu që siguroi 500 ndeshje në drejtimin e një skuadre. Goli i Rezit për pukjanët, u barazua nga Ahanonu. Në Berat, Tomori vendas pësoi një humbje surprizë kundër Luzit 0-2. Cahani në të 26 minutë dhe Treni në 90+7 shënuan për Luzin. Burreli dhe Besëlidhja barazuan 0-0. Dje në Korçë, Skënderbeu fitoi 4-1 me Apoloninë. Nesër në 15:00 luhet Oriku - Flamurtari, teksa të hënë po në këtë orar Dinamo - Korabi në "Selman Stërmasi".

Kategoria e Parë, e shtunë - java 21:

Burreli 0-0 Besëlidhja

Lushnja 2-1 Besa

Tërbuni 1-1 Turbina

Tomori 0-2 Luzi

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!