Kategoria e Parë/ Lushnja s'njeh turp, Elbasani e mposht sërish! Vora tripletë Burrelit

Kategoria e Parë/ Lushnja s'njeh turp, Elbasani e mposht sërish! Vora tripletë Burrelit

Skuadra e Vorës

Kategoria e Parë mbylli javën e tretë. Këtë të hënë AF Elbasani dhe Vora siguruan tri pikë në ndeshjet respektive. Pas kësaj jave, Apolonia dhe AF Elbasani kryesojnë renditjen.

Në stadiumin "Tomori" të Beratit, Lushnja humbi 0-1 me AF Elbasanin. Skuadra e Nevil Dedes iu fal golit të Abaz Karakacit në minutën e 45 të ndeshjes. Në pjesën e dytë Lushnja e Gugash Maganit nuk ia doli të shënonte një gol, teksa s'ka siguruar asnjë pikë këtë sezon.

Në Vorë, vendasit fituan 3-1 kundër Burrelit. Për skuadrën e Artan Mërgjyshit shënuan Qardaku dhe Avdiu në pjesën e parë. Fetaj për miqtë shkurtoi përkohësisht rezultatin, ndërsa Raboshta në minutën e 77-të shënoi për 3-1.

Pas javës së tretë, Apolonia, AF Elbasani dhe Bylis kryesojnë me shtatë pikë, teksa Lushnja me zero pikë mban vendin e fundit.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • e drejta: 19/09/2023 09:22

    FORCA ELBASANI

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja