Këngëtarja me origjinë shqiptare
do përfaqësoj Qipron në “Eurovision”

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira do të përfaqësoj Qipron në Eurovisionin e 2018 që do të mbahet në Lisbonë më 8, 10 dhe 12 maj. Pas disa kërkimeve Report Tv gjeti se emri i vërtetë është Entela Fureraj.

The greek observer shkruan se ajo dhe kompozitori i njohur Alex Papaconstantinou, kanë nisur punën për regjistrimin e këngës. Kënga, e shkruar nga Alex Papaconstantinou, është një hit super-valle me stil etnik dhe titullohet "Fuego".

ELENI OKELENI OK

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Lamtumira e Angela Merkel, fundi i një epoke të papërsëritshme. Pragmatizmi, forca dhe kufiri i saj