Kërcënohet me armë zjarri pronari i një lokali në Shijak! Po shoqëronte personelin në shtëpi, autori në kërkim

Kërcënohet me armë zjarri pronari i një lokali në Shijak! Po shoqëronte personelin në shtëpi, autori në kërkim

Foto ilustruese

 

Kërcënohet me arme zjarri pronari i një lokali ne Shijak! Po shoqëronte personelin në shtëpi, autori në kërkim

SHIJAK- Një 34-vjeçar ka bërë një kallëzim në polici, pasi një person e kishte kanosur me armë mbrëmjen  e djeshme, teksa ai shoqëronte personelin e lokalit të tij për në shtëpi.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:10, teksa 34-vjecari me iniciale H.A, pronar i një lokali në Shijak pas mbylljes së turnit po shoqëronte personelin e tij në shtëpi.

Sipas kallëzimit që 34-vjecari ka bërë në polici se teksa kalonte në Rubjekë, në afërsi të liqenit të Rubjekës, ndërkohë që lëvizte me personelin, të cilët po për të shpërndarë në banesa një person ende  i paidentifikuar e kishte kërcënuar me armë zjarri. 

Menjëherë pas kallëzimit të bërë nga 34-vjecari, shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë.

“Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë. Është ngritur grupi hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, përcaktimin e motivit të kanosjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”-njoftimi i policisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra