Kievi: I zhgënjyer nga refuzimi i Austrisë për anëtarësimin në BE

Kievi: I zhgënjyer nga refuzimi i Austrisë për anëtarësimin në BE

Flamuri i Ukraines

Ministria e Jashtme e Ukrainës u shpreh e zhgënjyer nga refuzimi i Ministrit të Jashtëm austriak Alexander Schallenberg për anëtarësimin e Ukrainës në BE.

"Ne e shohim atë si një deklaratë strategjike dritëshkurtër dhe jo në interes të një Evrope të bashkuar,"  tha Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Ukrainës, Oleg Nikolenko

 


Lajmi kryesor:

60 ditë luftë/ Putin ka humbur interesin për t'i dhënë fund luftës! Blinken mbërrin në Kiev! Zelensky telefonatë me Erdogan: Turqia ofrohet si ndërmjetëse e negociatave!


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Tronditet Juventusi, dorëhiqet i gjithë bordi drejtues, çfarë pritet të ndodhë më tej me skuadrën italiane

Tronditet Juventusi, dorëhiqet i gjithë bordi drejtues, çfarë pritet të ndodhë më tej me skuadrën italiane