Kievi: Kemi pasur akses në informacionin ushtarak rus

Kievi: Kemi pasur akses në informacionin ushtarak rus

Ukraina ishte në dijeni të përgatitjeve të Moskës për pushtimin që në nëntor 2021 falë infiltruesve në Rusi. Kështu deklaroi shefi i inteligjencës së Ministrisë së Mbrojtjes, gjenerali Kirill Budanov, cituar nga UNIAN.

"Ne kemi burime, shumë burime që punojnë për ne. Burimet tona janë kudo. Në ushtri, në qarqet politike, si dhe në administratën presidenciale," tha Budanov, duke specifikuar se falë një operacioni të suksesshëm të inteligjencës kibernetike, Ukraina ishte gjithashtu në gjendje të fitojë "qasje në të gjithë kompleksin e mbrojtjes ushtarake në Rusi".


Lajmi kryesor:

Roman Abramoviç e konfirmon: Më helmuan gjatë negociatave! Zelensky: Gati të diskutojmë për neutralitetin, duam Italinë mes garantuesve të sigurisë! Çlirohet Irpini


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)