Kim bisedë virtuale me 3 kryetarë bashkie e prefektin e Durrësit: Të vazhdojmë me disiplinë për të mposhtur COVID-19

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka përshëndetur kryetarët e bashkive të Tiranës, Korçës, Fierit dhe prefektin e Durrësit për masat e ndërmarra si shkak i COVID-19.

Në mesazhin e saj Kim bën apelon që të "vazhdojmë me bashkim dhe disiplinë për të mposhtur COVID-19".

“Shpresoj të takohemi nga afër së shpejti por për momentin, pata kënaqësinë të takoja virtualisht Kryetarët e Bashkive të Tiranës, Korçës dhe Fierit dhe prefektin e Durrësit. Faleminderit që i mbani qytetarët të sigurtë dhe të shëndetshëm duke zbatuar rigorozisht masat e distancimit social. Le të vazhdojmë me bashkim dhe disiplinë për të mposhtur COVID-19”, shkruan kryediplomatja Kim.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar