Kishin mbushur makinën plot me kanabis, dy të arrestuar në kufirin greko-shqiptar (VIDEO)

Sekuestrohen mbi 38 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është zhvilluar në Sajadhe, Igumenicë. Është ndaluar një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër.

Në bagazh dhe sediljet e pasme të mjetit u gjeten dhe sekuestruan nga policia greke 37 pako me 38 kg 410 gr marijuanë.

Në pranga ranë dy persona, njëri prej të cilëve është shqiptar. 

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Presidenti Meta në Shkodër nderon me titull Zef Gjinin: Njeriu që e bën drurin të flasë