Komandanti i KFOR bisedë me Begajn për tensionet në Kosovë: Shqipëria shprehu mbështetjen e plotë për misionin tone

Komandanti i KFOR bisedë me Begajn për tensionet në Kosovë: Shqipëria shprehu mbështetjen e plotë për misionin tone

1683805078_bajrambegaj.jpeg

Shqipëria ka dënuar veprimet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri të Kosovës, ku ju ka bërë thirrje palëve të shmangin përshkallëzimin dhe të ulen në dialog.

Me anë të një postimi në ‘Twitter’, faqja zyrtare e KFOR-it, thotë se komandanti Angelo Michele Ristuccia ka zhvilluar një bisedë me presidentin e Shqipërisë, Bajram Begajn.

KFOR-i shton më tej se ka marrë mbështetje të plotë nga Shqipëria për zhvillimet e fundit në veri të Kosovës.

“Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, zhvilloi një bisedë me Bajram Begajn. Presidenti i Republikës së Shqipërisë shprehu mbështetjen e plotë për misionin e KFOR-it dhe aktivitetet e tij, si dhe u uroi shërim të shpejtë ushtarëve të lënduar në demonstrata”, thuhet në reagimin e KFOR-it në “Twitter”.

 


Lajmi kryesor:

Tensionet vijojnë në veri të Kosovës, NATO çon 700 trupa shtesë: Dhuna rrezikon të ardhmen! Kurti: Demokracia nuk pezullohet


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

EMRI/ Kishte kultivuar 62 bimë kanabisi, vihet në pranga 68-vjeçar në Kurbin

EMRI/ Kishte kultivuar 62 bimë kanabisi, vihet në pranga 68-vjeçar në Kurbin