Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, të enjten ratifikimi

Komisionet parlamentare kanë miratuar me konsensus të plotë marrëveshjen për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Pro kanë votuar edhe deputetët e opozitës në komisionet parlamentare.

Ratifikimi do të bëhet ditën e enjte në Kuvendin e Shqipërisë, ku i pranishëm do të jetë edhe kryetari i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi.  

Maqedonia behet kështu anëtari i 30-të i NATO-s pas zgjidhjes së konfliktit për emrin me Greqinë.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Me maskë dhe kallashnikov, Ora News 'blindohet' nga Policia