Kompozitori Radoja: E vështirë të gjej fjalët! Avni Mula për mua ka qenë prind, mësues, shok e koleg

Kompozitori Robert Radoja e ka të vështirë që t'i gjejë fjalët për ndarjen nga jeta të Avni Mulës. Mes lotësh, ai vë theksin se në jetën e tij Mula ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm.

"Shumë e vështirë për të gjetur fjalën e duhur sepse e kam pasur mësues, prind, shok, koleg, këshilltar dhe ndihmë gjithë jetën time, është shumë e vështirë të flasësh, të gjesh fjalën e duhur", tha kompozitori Robert Radoja.


Lajmi kryesor:

Përcillet me duartrokitje në banesën e fundit kolosi i muzikës, Avni Mula! Margariti: E trishtë që s'u ndamë dot siç e meritonte! Basha: Dhimbje e madhe (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?×

Lajmi i fundit

John

‘Burgjet’ e UÇK në Shqipëri/ PS dorëzon në Kuvend kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për 'Dick Marty': Në fokus roli i politikanëve shqiptarë