Konferenca e Donatorëve mbledh 1.15 mld euro për Shqipërinë (VIDEO)

Konferenca e Donatorëve ka kaluar të gjitha pritshmëritë duke arritur të mbledhë 1.15 miliardë euro grante, hua dhe projekte për të ndihmuar Shqipërinë të rimëkëmbet pas tërmetit të 26 nëntorit.

"Zonja dhe zotërinj. Ju lutem a mund të keni vëmendje. Faleminderit shumë për durimin. Mendoj se kemi treguar kurajë dhe solidaritet të jashtëzakonshmë për Shqipërinë. Kemi arritur të mbledhim 1.15 mld euro. Kjo është një përpjekje e përbashkët. Ky është një mesazh për të treguar se sa shumë e kemi përzemër Shqipërinë. Falenderojë pjesëmarrësit dhe donatërët. Shpresoj që me këtë do keni mundësi të nisni zbatimin shumë shpejt dhe të mund të ndryshoni kushtet. Ne jemi aty për ju. Do jemi edhe kur të nisni ndërtimin", tha komisioneri për Zgjerimin në Bashkimi Evropian Oliver Varhelyi


Lajmi kryesor:

Konferenca e donatorëve 'Bashkë për Shqipërinë' 1.15 miliardë € për rindërtimin pas tërmetit, prej tyre 300 mln € grante (dhuratë)! /VIDEO


m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të pranojnë institucionet shtetërore ulje të pagave si kontribut për situatën e krijuar nga COVID-19?