FOTO/ Artistja polake realizon murale në doganën e Kapshticës

FOTO/ Artistja polake realizon murale në doganën e Kapshticës

Në kohën kur fluksi emigrantëve dhe turistëve pritet të jetë i lartë për shkak të sezonit veror, dogana e Kapshticës ka pësuar një transformim, për t’i uruar mirëseardhjen të gjithë atyre që hyjnë në territorin shqiptar.

Fasada e Godinës në pikën kufitare të Kapshticës po transformohet përmes realizimit të një muraleje nga artistja polake Maria-Rosa Szychowska, që më pas do të vijojë edhe në Qafë Thanë.

Fotografitë gjatë punës së artistes polake dhe rijetëzimit të kësaj godine i ka shpërndarë kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 18/06/2024 00:25

    Shume bukur! Duken sikur jane 3D.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Berat/ Shisnin doza cannabisi të organizuar në grup, vihen në pranga 4 persona

Berat/ Shisnin doza cannabisi të organizuar në grup, vihen në pranga 4 persona