Korçë, shkoi për tu vizituar, nëna e dy fëmijëve ndërron jetë në klinikën private, procedohen dy mjekë

Spitali i Korçës dhe viktima Xhensila Duka

KORÇË - Dy mjekë të klinikës private "Kristi" në Korçë janë proceduar penalisht pasi dyshohet se nuk kanë respektuar protokollet mjekësore gjatë trajtimit të një paciente.

Pacientja 39-vjeçare, Xhensila Duka ditën e djeshme (19 shtator) ka ndërruar jetë rreth orës 16:30.  Ajo kishte shkuar në klinikën private për të kryer kontroll shëndetësor ku pas anestezisë nuk u ngrit më.

Si pasojë, policia ka proceduar penalisht mjekun Ilir Bibolli, 62 vjeç dhe Marinela Postol infermiere 39 vjeçe, banues në Korçë.

Në lidhje me këtë rast, po priten rezultatet e autopsisë ligjore.

Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprën penale "Neglizhenca në trajtimin mjekësor".

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Kush prek votën t'i pritet dora' , a e mbështesni propozimin e Presidentit Meta?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dashuria 'zhvesh' Ramën nga kostumi i kryeministrit! Publikon foto duke puthur në buzë Lindën: 10 vjet bashkë