POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Korçë, plagosi me sëpatë ish-dhëndrin pas divorcit, Gjykata lë në burg 54-vjeçarin

Autori i plagosjes, Nizamir Bezati, 54-vjeç

KORÇË - Plagosi rëndë ish-dhëndrin duke e goditur disa herë me sëpatë, Gjykata lë në burg 54-vjeçarin, Nizamir Bezati. Gjykata ka vendosur masen “arrest me burg” 30 dite për autorin i cili u arrestua dy ditë më parë. 

Ngjarja u regjistrua në fshatin Kamenicë ku 54-vjeçari goditi me sëpatë ish-dhëndrin, Aleksandër Maksuti, 25-vjeç, pas divorcit me vajzën e tij pasi nuk njohu atësinë e fëmijës. I riu mori plagë të rënda në kokë dhe qafë dhe u transportua me helikopter drejt Tiranës në gjendje kritike për jetën. 

l.q.
Komento