Koronavirus/ Almeda dhe Tolgahan ndihmojnë 9 familje, nuk u marrin qiratë e shtëpive

Almeda dhe Tolgahan

Modelja shqiptare Almeda Abazit dhe bashkëshorti i saj me origjinë nga Turqia Tolgahan kanë bërë një gjest për tu vlerësuar në këto kohë kur e gjithë bota po lufton me COVID-19.

Ata u kanë ardhur në ndihmë 9 familjeve duke mos u kërkuar qiratë e shtëpive.

Almeda dhe Tolgahan kanë në pronësi 3 shtëpi në Amerikë, 4 në Turqi, të cilat i kanë me qira megjithatë për disa muaj nuk do të marrin para.

Mediat turke shkruajë se ata po përpiqen të japin ndihmën e tyre me aq sa munden dhe veprimi është për t’u marrë shembull.

Shumë familje kanë mbetur pa punë për shkak të koronavirusit dhe frika më e madhe e tyre është se do të mbeten jashtë, pa një shtëpi mbi kokë.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento

Komente

 • Ela: 27/03/2020 19:31

  Me ne fund degjuam per dy fisnike,po patjeter ndikimi i bashkshortit zoti ju bekofte

  Përgjigju
 • Blerim: 26/03/2020 22:38

  Po me thoni cfare ka ber un jam Blerim Rrapaj nga qyteti i vlores dhe njoh plot familje qe jan peribret te zotit ne meshire. Bashkia gjoja do i ndihmoj ka 10ditë qe vin verdall me letra neper duar dhe cpo bejn asgje nje i nenes nje i babes. Dhe akoma duan te vazhdojn me vjedhje per (vaj edhe oris) turp turp po doni jua jap me te detajuar po jua le nr e cel tim 0697703444.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dëshmia e 109 vjeçarit: 'U arratisëm në Jugosllavi, pasi Mehmet Shehu me dy kolonelët rus stërviti 6 mijë trupa dhe...'