Koronavirusi në Greqi, 99 viktima dhe 2.018 raste në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Greqia vijon të shënojë rritje të rasteve me koronavirus. Gjatë 24 orëve në të gjithë territorin u shënuan 2,018 raste të reja duke e çuar numrin total të të infektuarve në 99,306.

Gjithashtu u shënuan 99 viktima të reja ku në total 2,001 qytetarë kanë humbur betejën me virusin.

Mosha mesatare e personave që kanë humbur jetënështë 80 vjeç dhe 97.1% kishin një sëmundje bashkëshoqëruese.

Aktualisht situata në spitale është e vështirë pasi vetëm në intubim janë 608 pacientë ndërsa 524 pacientë të tjerë janë shëruar.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore, 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ankohet Vuçiç: Kemi zgjedhur Kinën për vaksinën, BE na ka braktisur