Koronavirusi, shtyn datën e dasmës sepse punonte në spitalet e tejmbushur me pacientë, vdes i infektuar mjeku 29 vjeçar

Sipas ‘The Guardian’, një mjek 29-vjeçar kinez vdiq në Wuhan pasi kontraktoi me koronavirusin.

Peng Yinhua ishte infektuar ndërsa punonte "në vijën e parë" duke u përballur me epideminë.

Mediat shtetërore kineze thonë se ai kishte shtyrë edhe datën e martesës pasi ishte i zënë me punë.

Peng Yinhua ishte shtruar në spital në 25 Janar, por pas disa ditësh ai ishte përkeqësuar ndërsa ndërroi jetë sot.

Mijëra mjekë janë infektuar deri më tani dhe të paktën gjashtë të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi në Kinë.


Lajmi kryesor:

Sulmohen me molotov autobusët me të infektuar në Ukrainë! Koronavirusi përhapet në burgjet e Pekinit, gjashtë raste në Itali


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?