Kosovë/ 4 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 324 raste aktive me COVID

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 4 raste të reja me koronavirus nga 1,563 testime të kryera.

Fatmirësisht, asnjë qytetar nuk e ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit gjatë këtyre 24 orëve.

Ministria e Shëndetësisë njofton se 4 qytetarë janë shëruar ndërsa në të gjithë vendin janë 324 raste aktive me COVID.

Sakaq, gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 2,777 doza vaksine ndërsa që prej fillimit të vaksinimit janë dhënë 1,624,584 doza.

 

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

'Më thanë se kanë planifikuar vrasje', Meta: Rama dhe Basha vranë katër protestues më 21 janar! Nëse shkarkohem, do e ankimoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese