Kosovë, 8 viktima dhe 88 infektime të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit  

Kosova ka shënuar një përmirësim në lidhje me situatën e pandemisë, ku gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 viktima dhe 88 infektime të reja me COVID-19.

Nga 4.704 testime të kryera, 88 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, ndërsa në total numri i rasteve aktive është 4.800.

Sot janë shëruar 651 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.062.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.718 doza të vaksinës kundër COVID-19.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Itali/ Si nëpër filma, 11- vjeçari lë shkollën dhe niset për të vizituar Romën: Doja të shihja Koloseun!