Kosovë/ Asnjë viktimë nga COVID-19, regjistrohen 16 raste të reja në 24 orë

KOSOVË- Situata epidemiologjike në Kosovë vijon të mbetet e stabilizuar. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronaviruisi. Si rezultat i 1.424 testimeve, kanë rezultuar pozitivë 16 qytetarë.

Aktualisht në të gjithë vendin janë 320 raste aktive. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orë janë shëruar 10 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.811.                       

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.619.802 doza të vaksinës, ku 763.652 qytetarë e kanë marrë edhe dozën e dytë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal