Kosovë/ Përmirësohet situata nga koronavirusi, asnjë viktimë dhe një i infektuar në 24 orë

Foto ilustruese

KOSOVË- Situata epidemiologjike në Kosovë është përmirësuar ndjeshëm kohët e fundit, ku për të katërtën ditë radhazi nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Si rezultat i 1.419 testime, në 24 orët e fundit vetëm një qytetar ka rezultuar i infektuar me COVID-19.

Ministria e shëndetësisë bën me dije se në të gjithë vendin janë 632 raste aktive, ku Prishtina mbetet vatra e infeksionit, me numrin më të lartë të infektimeve.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 42 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 156.936.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Ndërtimi nën pushtetin e parave të pista? FMN: Shqipëria të shtoj mbikqyrjen për tregun e pasurive të paluajtshme, sektor me risk