Kosovë/ 4,397 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit! 25,458 raste aktive me COVID! Shërohen 607 të tjerë

Ambulanca Infektive në Kosovë

Ambulanca Infektive në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 4,397 raste të reja me koronavirus nga 16,307 testime të kryera.

Fatkeqësisht asnjë qytetar nuk e ka humbur jetën si pasojë e COVID gjatë këtyre 24 orëve.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 607 qytetarë janë shëruar ndërsa në të gjithë vendin janë 25,458 raste aktive me COVID.

Gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 5,459 doza vaksine ndërsa prej fillimit të fushatës së vaksinimit në Kosovë janë vaksinuar 1,759,797 qytetarë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Vendimi/ Qeveria, 3 mld lekë garanci sovrane për bizneset që tregtojnë produktet e shportës, të rriten rezervat ushqimore! Shteti, garant për 60% të vlerës