Kremlini mirëpret ofertën e kompanisë ruse: Shpërblim 72 mijë dollarë për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'

Kremlini mirëpret ofertën e kompanisë ruse: Shpërblim 72 mijë dollarë për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'

1675251572_er.JPG

Kremlini mirëpriti ofertën e një kompanie ruse për shpërblim për ushtarët që shkatërrojnë tanket në fushën e betejës në Ukrainë, duke thënë se kjo do të nxiste forcat ruse drejt fitores.

Kompania ruse Fores ofroi këtë javë 5 milionë rubla (72,000 dollarë) në para për ushtarët e parë që shkatërrojnë ose kapin tanket ‘Abrams’ ose gjermane ‘Leopard’ të prodhimit amerikan në Ukrainë.

Të mërkurën, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se trupat ruse do të "digjnin" çdo tank perëndimor që do t'i dorëzohej Ukrainës, duke shtuar se shpërblimet ishin inkurajim shtesë për ushtarët rusë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Moska po përgatit përshkallëzim maksimal! SHBA gati paketën 2 mld dollarë! Kremlini: Shpërblim për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

'Ça ishte kjo, kallash?!' Momenti kur Qetsori dhe Kristi tremben nga të shtënat drejt Top Channel

'Ça ishte kjo, kallash?!' Momenti kur Qetsori dhe Kristi tremben nga të shtënat drejt Top Channel