Kremlini: Putin nuk ka planifikuar bisedime me Macron

Kremlini: Putin nuk ka planifikuar bisedime me Macron

1670315962_putin.PNG

Presidenti rus Vladimir Putin aktualisht nuk po planifikon një bisedim me presidentin francez Emmanuel Macron, pavarësisht qëllimit të deklaruar të kreut të Elysee për të mbajtur kontakte me homologun e tij rus, raportojnë mediat e huaja.

Gjatë një konference për shtyp, asistenti i presidentit rus, Yury Ushakov, tha se nuk do të ketë bisedime me Macron, edhe pse ky i fundit ka folur shpesh herë pë bisedimet e mundshme me Putin.

“Jo tani për tani nuk do të ketë bisedime me Macron. Macron ka folur për këtë shumë herë, duke thënë se dëshiron të mbajë kontakte dhe dialog me Putinin, por asnjë hap konkret nuk është marrë kështu. larg në këtë kontekst”, tha asistenti i presidentit rus Yury Ushakov gjatë një konference për shtyp. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky viziton Donbass! Sulm me dron në rajonin Kursk të Rusisë! Hungaria bllokon 18 miliardë kredi të BE-së për Kievin


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

BE do të trajnojë 30,000 ukrainas, do ketë edhe ekuipazhet e tankeve

BE do të trajnojë 30,000 ukrainas, do ketë edhe ekuipazhet e tankeve