Kreshnik Spahiu: Venecia i dha të drejtë Ramës, s’përshëndeti bojkotin e opozitës

Kreshnik Spahiu ka komentuar raportin e Komisionit të Venecias duke thënë se i ka dhënë të drejtë Ramës, pasi nuk ka përshëndetur bojkotin e opozitës, e cila zgjodhi për të djegur mandatet dhe të dilte nga parlamenti.

Spahiu tha në "Open" se opozita, më konkretisht boshti PD-LSI, nëse do të ishte ende në parlament dhe nuk do të lejonte votimin e ndryshimeve kushtetuese. E sipas tij në këtë mënyrë opozita mund të kishte siguruar fitoren më 25 prill.

“Ajo që është e çuditshme në komentet e saj (Komisionit të Venecias) ajo gjen fajtorin, adreson kritika që ajo është bërë e mundur nga bojkoti i opozitës. Sepse ata hoqën dorë nga e drejta e votës. Nëse do të ishte PD dhe LSI, mazhoranca nuk do të bënte ndryshimet. Nëse do të ishin ende koalicionet e hapura, atëherë opozita mund ta rrëzonte qeverinë”, tha Spahiu.

Komisioni ka konstatuar se ndryshimet nuk prekin standardet ndërkombëtare të zgjedhjeve.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento

Komente

 • Naimi: 04/12/2020 09:26

  KE TE DREJTE KRESHNIK,,,EDHE VENECIA E KA KUPTUAR QE ME MALOKET E PD DHE LSI SHKOHET VETEM NE GROPE...PS SOT PER SOT ESHTE FORCA ME PERPARIMTARE -MODERNISTE NE SHQIPERI QE DO E COJE PERPARA EKONOMINE DHE SHOQERINE.....

  Përgjigju
 • USA.: 04/12/2020 01:00

  TE therras Gomar eshe privilegj per ty.Por ti je nje zog gomari*.Shqiperia Po rilindet.Sa Turp.

  Përgjigju
 • O tej: 03/12/2020 23:14

  Medemwk Venecia i beri mu... Metes Bashes Monikes...?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Fotolajm/ Dëbora shtrohet në Parkun Kombëtar të Drilonit, destinacion i preferuar për turistët