Krimi në familje godet sërisht në Greqi, 54-vjeçari udhëton nga Athina dhe ekzekuton gruan me 8 plumba në tavernën e të vëllait në Larisa

Pamje nga vendi i ngjarjes

GREQI-Një tjetër krim i rëndë brenda familjes ka tronditur Greqinë. Një burrë 54-vjeç hyri në tavernën e vëllait të gruas së tij në zonën Sotiritsa të Larisës dhe qëlloi me gjakftohtësi gruan 43-vjeçare që punonte atje tetë herë, duke e vrarë në çast!

Vrasësi u përpoq të shpëtonte, por u ndalua dhe u çarmatos. Policët u thirrën në tavernë, të cilët e vunë në pranga dhe e çuan në Policinë e Larisës. Motivi i krimit të ri ende nuk është sqaruar.

Policia po pyet dhjetëra dëshmitarët okularë për të marrë gjithë informacionin në lidhje me shkakun që çoi në vrasjen e gruas 43-vjeçare.

Sipas protothema.gr, 43-vjeçarja ishte kthyer në fshatin e saj 4 deri 5 muaj më parë për të ndihmuar biznesin e vëllait të saj, i cili pas një problemi me shëndetin ndodhet në një qendër rehabilitimi.

“Ai nuk ishte këtu, ai erdhi nga Athina dhe e vrau. Çfarë mund të them, ne i kemi humbur. Vajza ishte nga fshati dhe ajo ishte martuar me të nga Athina dhe ata jetonin atje. Megjithatë, disa muaj më parë, për shkak se vëllai i saj ishte i sëmurë rëndë, ai kishte ardhur në Sotiritsa dhe ndihmoi në tavernë e tij. Tani askush prej nesh nuk e di se çfarë problemesh kishin me njëri -tjetrin.

Ajo që mësova është se ajo erdhi nga Athina dhe e vrau në dyqanin e vëllait të saj. Vajza ishte 43 vjeç, ai ishte më i madhi i saj. Ata ishin të martuar për shumë vite sepse fëmijët e tyre janë afër të njëzetave. Vajza duhet të ketë qenë këtu për të paktën 4 deri në 5 muaj", ka thënë për Protothema një dëshmitar.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Studimi i Akademisë së Shkencave: Deri më tani imunizimi i popullatës ka arritur në 73.3%! Të miturit mbi 12 vjeç të marrin vetëm një dozë