Krishtlindja më e bukur në Shqipëri...Një video që do ju çojë në një atmosferë krejt të panjohur më parë (VIDEO)

Një video që ju kthen pas në kohë dhe ju dhuron emocione të papërshkrueshme. Gjithçka të jep atmosferën e viteve 800. Lindja e Krishtit është kremtuar në mënyrën më të veçantë të parë deri më tani në Shqipëri.

Në Zadrimën e bujqëve, artizanëve, vullnetarëve, artistëve zemërbardhë dhe duarartë, erdhi për së gjalli atmosfera e Betlehemit. Punime me dorë, qilime të rrallë, ushqime tradicionale të zonës, kërcime nga të mëdhenj e të vegjël...një atmosferë e veshur plotësisht si të ishim në Betlehemin e viteve 800, edhe përmes veshjeve të veçanta të kohës.

Krishtlindja është festa në të cilën të krishterët dëshirojnë më shumë se kurrë paqe e dashuri në botë.

1577358131_krishtlindje.jpg

1577358085_betlehemi.jpg

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?

Komento

Komente

 • Krenar: 26/12/2019 17:52

  Shume bukur!

  Përgjigju
 • Arbëri: 26/12/2019 17:21

  Ju lumt...!!!

  Përgjigju
 • Joka: 26/12/2019 16:24

  Ju lumte. Nje gje per se mbari. Urime.

  Përgjigju
 • meri: 26/12/2019 14:11

  Me ne fund nji gje e bukur,qe te ngroh zemren e te shlodh mendjen,brovo..ideatorit/es dhe personazhit teatral...

  Përgjigju
 • bamboloni: 26/12/2019 13:59

  rrespekte per do malsor te talintuar e vizionar. rrespekte e mirnjohje per do vepra.

  Përgjigju
  • Eno: 26/12/2019 16:43

   Sa per sqarim; Zadrima eshte fusha mes Shkodres dhe Lezhes, Zadrimoret jane tjeter kulture, veshje, zakon po ti krahasosh me Malesoret. Vitet e fundit shum malesor kane ardhe ne Zadrime, nje prej tyre edhe une. Respekte

 • ADRIANI: 26/12/2019 13:45

  Komplimente per realizimimin shume te bukur e mrekullueshme zoti ju ruajte.

  Përgjigju
  • Arturi: 26/12/2019 20:20

   Bravo, tregon shume gjera qe zduhen harruar