Krujë, ekspertët zviceranë inspektojnë Muzeun Kombëtar Gjergj Kastrioti dhe atë Etnografik

1575462311_muzeu.jpg

Një ekip ekspertësh nga Zvicra kanë nisur kontrollet në Muzeun Kombëtar Gjergj Kastrioti dhe në Muzeun Etnografik për të konstatuar nëse kanë pësuar dëme nga tërmeti. Kjo vjen pas konstatimit të dëmeve në Kullë e Kalasë së Krujës.


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 4151 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit deri në 17:00, 1735 të pabanueshme, 268 do shemben! 2 u vihet eksploziv (VIDEO)


m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të pranojnë institucionet shtetërore ulje të pagave si kontribut për situatën e krijuar nga COVID-19?