LSI mbyll fushatën: Të dielën shembim kështjellën e krimit! Rama ‘bajlozi’, s’i blen dot zemrat e shqiptarëve (VIDEO)

Teksa në Sheshin “Skënderbej” kryesocialisti  Edi Rama zhvillonte mitingun përmbyllës për Tiranën, LSI zgjodhi sheshin “Nënë Tereza” për të mbyllur fushatën.

Kryetarja Monika Kryemadhi e përqëndroi fjalën e saj në akuzat ndaj shefit të qeverisë, për të cilin tha se është braktisur nga socialistët. Ajo u kërkoi shqiptarëve të votojnë LSI për të shembur kështjellën e krimit.  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste tha se këto dy ditë duhet të trokisni derë më derë që të qytetarët të votojnë LSI-në.

'Motra dhe vëllezër, në këtë shesh që mban emrin e të shenjtës Nënë Tereza e bekoftë LSI-në, bekoftë të rinjtë dhe të rejat shqiptarë, e bekoftë Shqipërinë.
Motra dhe vëllezër, përkrahës të LSI në qytetin e Tiranës dhe të gjithë ju miqtë e mi, ekipi fitues i LSI, 153 kandidatët, 153 heronj, të cilët përballen me balozin që po ngordh çdo minuta dhe sekondë, i cili numëron minutat e tij duke urryer të rinjtë dhe të rejat shqiptarë, por ju jepini fund më 25 prill asaj që ka marrë peng Shqipërinë dhe shqiptarët.  Në do t’i japim shqiptarëve atë mundësi që Edi Rama ua mori. Ne do t’u japim shqiptarëve mundësinë për të jetuar në Shqipëri si qytetarë europianë, me punë të mirëpaguar, ne do t’u japim shqiptarëve mundësi për të pasur një shëndetësi të mirë dhe jo me 100 standarde sipas Edi Ramës. Por për të pasur një shëndetësi të vërtetë, një shëndetësi ku qytetarët të vaksinohen në mënyrë të drejtë dhe të ndershme si një qytetar europian dhe jo si një popull eksperimental, që Edi Rama kërkon të trajtojë shqiptarët. 

Ne do t’u japim shqiptarëve një arsim cilësor, ku fëmijët e familjeve shqiptare të kenë mundësi të shkollohen me mësues me dinjitet dhe jo me militantë politikë, të shkollohen në shkolla cilësore dhe me  një arsim cilësor, në mënyrë të tillë që studentët tanë të konkurrojnë në tregun e punës me dinjitet dhe me diploma cilësore, jo me kartonë të cilat ia ndërron ngjyrat Edi Rama sipas ëndrrave të tij. Ne do të ndërtojmë një Shqipëri ku politikanët nuk shikohen si mashtrues, por ne do të ndërtojmë një Shqipëri ku politikanët të jenë ata që të mbajnë fjalën, ashtu si LSI-ja e mban fjalën, ashtu si të rinjtë dhe të rejat e Shqipërisë luftojnë për një Shqipëri europiane.'- tha Kryemadhi.

 

 

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?

Komento

Komente

 • robi: 23/04/2021 18:25

  E degjoni sygerdoqen , veshllapushen, shalepiprren, kembeshtrembeten Kejdi dhembcakallja qe ka marre persiper me nje projekt fantazme te zgjidhe problemin e industrise naftes ne Fier. O Fierake mos i besoni Nafije dybekut qe blen vota me 50 mije leke copa , e pate mbreme kandidatin e leshelise ne Tirane Stoja qe sot ka fikur cel. Dhe eshte ne kerkim nga policia. Agush Habib Burgiba ka pune me prere duar me hanxhar ne Puke, Ne Maqellare, Ne Tirane, Ne Vlore dhe po niset me kale me vrap me hanxhar ne dore. O Njerez kujdes asnje vote per gruan me te urryer, me mashtruese , me llapaqene, me te lajthitur te planetit qe ka rreth vetes llumin e Shqiperise, gjithe hajdutet, burgagjinjte, kriminelet, te korruptuarit, te divorcuarit dhe sharebajgat e haremit naziskin te Jales.me 25 prill leshilikes per skrap dhe gjigandi Edi Rama i sigurte drejt mandatit te trete.

  Përgjigju
 • dulja: 23/04/2021 05:07

  te dielen LSI shkone pere skrrape kur se PS merr mandatin e 3 Poshte kriminelet e Elbasanit

  Përgjigju
 • Spak. usa: 23/04/2021 02:31

  tju votojme ju cifti hajdute e koriere droge. o zot e mjera shqiperi ku ka mbete mijera vite mbrapa.

  Përgjigju
 • raul: 22/04/2021 22:40

  Nafije dybeku turikali paska mbledhur nga gjithe shqiperia rreth 1000 vete lrista me kusherinjte e 7 te tyre per te treguar force por ajo e ka marre rrugen e mutit dhe shqiptaret do ta hedhin ne furrnalte me 25 prill sektin hajduto naziskin te Jales.

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 22/04/2021 20:08

  Ska pyell pa serra por ama kush voton LSI e PD eshte veqse kriminel,ketu ndahen njeriu dhe gjakpirsi,pra kush voton meten e berishen voton per kriminelet,krimin, drogen dhe vrasjen,shkoni ne Gerdec dhe pyesni njerezit a ka dikush qe i jep vote bashes e berishes,shkoni ne lazarat dhe pyesni a i jep kush voten njerzimit,kjo dihet lazarati voton kriminel qe ujisin drogen me mjete te ushtrise,kurse Gerdeci nuk voton kurre tbirin e berishes as klunin mediu,kete kategori duhet urryer po as sa ne kosovaret millosheviqin,kuptohet ata qe kan luftuar kunder tij e JO ata qe n'a Kane vrare e dhunuar me urdherat e tij si baba i osmankes,posht kriminelet gjakprishur.

  Përgjigju
 • Like: 22/04/2021 19:35

  Te votojne ty o surrat kali, like injoranti e kokemadhi, salqeni, lulken, femijet e familjet tuaja qe tju cojne ne burg e te mos shikoni me driten e diellit

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

I pranishëm edhe Ditmir Bushati, Rama-deputetëve: Skuadra jonë ka fituar falë jush! PS e vetmja forcë që ndryshon edhe kur fiton