Kryesuesja e radhës e OSBE/ Suedia: Shqipëria mbajti angazhimet edhe në situatë pandemie, mbi këtë trashëgimi vijojmë punën

Përfaqësuesja e Suedisë, e cila merr kryesimin e radhës të OSBE-së pas Shqipërisë, vlerësoi punën e Shqipërisë, e cila nuk la pas asnjë angazhim edhe pse ishim në situatë pandemie.

"Falë angazhimi të drejtuesit Rama dhe ekipit të tij të gjitha angazhimet janë mbajtur edhe pse kemi qenë në këto kushte pandemie.

Mbi trashëgiminë shqiptare do të ndërtojmë edhe hapat në vijim edhe kur pandemia të përfundojë", tha përfaqësuesja e Suedisë.


Lajmi kryesor:

Fjala përmbyllëse në Ministerialin e OSBE/ Rama: Shqipëria si kryesuese ia doli me sukses! Objektivi ynë i radhës është zgjedhja anëtar në Këshillin e Sigurisë në OKB


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?×

Lajmi i fundit

John

25 prilli/Mesila Doda: Kemi firmosur me Bashën që çështja çame të jetë pjesë e programit qeverisës! PBDNJ kthehet në problem kur merr urdhra nga Athina