Kryemadhi: Në verë kemi zgjedhje të parakohshme, po përgatitemi për fushatën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi foli pas takimit me kryedemokratin Basha ku njoftoi se LSI po përgatitet për zgjedhje të parakoshme. Ajo tha se Parlamenti eshte nje institucion i bllokuar dhe nuk eshte me legjitim pasi nuk ka  140 deputete.

"Parlamenti duhet të ketë 140 deputetë. Dosja 339 është një dosje e hapur ne SHBA, dhe dosja 184 është fshehur. Ka dhe shumjë probleme ligjore që kanë të bëjnë më krimin e organizuar. Duhet zgjidhur urgjent cështja e djegieve të mandateve tona. Parlamenti nuk mund të jetë legjitim, ndaj kemi një institucion të bllokuar i cili nuk funksionon normalisht. Sot qeveria shqiptare bën qoka për grupe të caktuar interesi, nuk ka rritje rrogash, vende pune. Nuk ka më dialog por vetëm zgjedhje të reja. Kanë filluar të hapen zyra elektorale. Vera do të fillojë zgjedhje parlamentare. Njerëzit kanë një urrejtje ndaj kapjes së shtetit, pasi kjo ka varfëruar popullin", deklaroi Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Opozita mbyll mes tensionesh protestën e katërt, Basha: Më 16 mars 'përcjellim' Ramën (VIDEO)


m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?