Kthjellime dhe vranësira në veri, por temperatura të lartë! Zbuloni parashikimin e motit

Kthjellimet do të mbizotërojnë në të gjithë vendin gjatë paradites së sotme.

Por mesdita sjell kalime vranësirash në zonat veriore ndërsa pjesa tjetër e vendit mbetet me kthjellime, sipas meteoalb.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në vlerat minimale por rriten në ato maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 7°C mëngjesi deri në 28°C mesdita.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shkon për të peshkuar por nuk kthehet më, 67-vjeçari gjendet i mbytur në liqenin e Shkodrës