Kukës/ Lëndë narkotike, automatikë e fishekë, arrestohen në flagrancë 4 persona

Foto ilustruese

KUKËS- Arrestohen 4 përsona për prodhim e shitje të lëndëve narkotike, armatim dhe municion luftarak. 

Operacioni "Kopshti i Skacajve" arrestoi personat A. H., 33 vjeç, R. T., 23 vjeç, banues në Pukë, K. M., 25 vjeçe dhe F. M., 19 vjeç, banues në Shemri, Kukës.

Gjatë kontrollit  nga policia, në automjetet e tyre u konstatuan dhe u sekuestruan  rreth 3 kg lëndë narkotike, 2 armë tip automatik, si dhe rreth 900 fishekë.

Në bazë të hetimeve të kryera  rezultoi se këta shtetas do të këmbenin një sasi lënde narkotike, armatim dhe municion luftarak. 

Ata u arrestuan  në vendin e quajtur “Qafë-Shllak", ku po  lëviznin me mjetet tip "Benz" dhe "Opel".

Sipas policisë, materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike" dhe "Armëmbajtja pa leje".

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Debati mbi Koliqin dhe Camajn, Auron Tare nxjerr dokumentin e CIA-s dhe ironizon ish-deputetin e PD-së: Të qesh apo të shkul flokët?