Kuleba: Ne kemi nevojë për raketa dhe gjeneratorë

Kuleba: Ne kemi nevojë për raketa dhe gjeneratorë

1669476542_kuleba.PNG

Ditën e sotme në Bukuresht, Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba ka diskutuar me Sekretarin e Përgjithshëm të Aleancës Jens Stoltenberg për Ukrainën e cila ka nevojë për sisteme mbrojtje ajrore dhe gjeneratorë për energjinë elektrike, raportojnë mediat e huaja.

“Ne kemi nevojë për sisteme të mbrojtjes ajrore, veçanërisht Patriotët, dhe transformatorë për rrjetin elektrik. Kjo po diskutohet sot në Bukuresht. Herën e fundit që mora pjesë në një ministror të NATO-s përdora tre fjalë: armë, armë dhe armë. Këtë herë do të përdor edhe tre të tjera: së shpejti së shpejti së shpejti”, tha Kuleba.


Lajmi kryesor:

Lufta, Kievi: 84 raketa ruse po hyjnë nga Deti i Zi në Mesdhe! Senati tërheq amendamentin që zgjati dërgesën e armëve në Kiev me një vit


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Gjykata Speciale luftë me SPAK për hetimin e pasurisë së Metës dhe Berishës, prokurorja Manjola Kajana bën rezistencë, ankimon në Apel urdhrin për nisjen e hetimeve 

Gjykata Speciale luftë me SPAK për hetimin e pasurisë së Metës dhe Berishës, prokurorja Manjola Kajana bën rezistencë, ankimon në Apel urdhrin për nisjen e hetimeve