Kultivoi kanabis në një zonë të pyllëzuar në Memaliaj, vihet në pranga 62-vjeçari

Nga kontrollet e kryera në një zonë të thellë e të pyllëzuar të fshatit Kalivaç u gjetën të kultivuara 127 bimë kanabisi. Për pasojë është vënë në pranga një 62-vjeçar, si i dyshuar për kultivimin e tyre.

127 bimët e kanabisit u gjetën në fshatin Kalivaç, njësia administrative Krahës dhe u asgjësuan më pas me anë të djegies.

Nga hetimet e kryera për këtë rast, u bë i mundur identifikimi dhe vënia në pranga e autorit të dyshuar, A. A., 62 vjeç, banues në fshatin Kalivaç, Memaliaj.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

M.T/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull', rrezikohet kalimi në 1/8 e Champions! Biletën për më tej e sigurojnë Barcelona, Atl. Madrid, Lazio dhe Dortmund

GOLAT/ Milani 'pa busull', rrezikohet kalimi në 1/8 e Champions! Biletën për më tej e sigurojnë Barcelona, Atl. Madrid, Lazio dhe Dortmund