Kultivonte kanabis në Has, në pranga 40 vjeçari, nën hetim kryeplaku i fshatit

Kultivonte kanabis në Has, në pranga 40 vjeçari, nën hetim kryeplaku i fshatit

Pamje nga parcela me kanabis, Has

Një 40 vjeçar ka rënë në prangat e policisë në fshatin Tregtan pasi është kapur në flagrancë duke kultivuar kanabis.

Sajmir Qerkezi akuzohet si kultivuesi i bimëve narkotike ndërkohë nën hetim është vënë edhe Xhem Bokçiu me detyrë kryeplak i fshatit pasi akuzohet për shpërdorim detyre.

Gjatë kontrollit të territorit, forcat blu gjetën bimën e kultivuara në vendin e quajtur "Përroi i lagjes Qerkez".

Ende po punohet  për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari ndërkohë materialet procedurale i ka kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.

Vijojnë kontrollet intensive për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e tentativës për kultivim të bimëve narkotike në terren të hapur dhe në terren të mbyllur.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Miratohet rezoluta për dënimin e masakrës së Srebrenicës, maxhorancën bashkon votat me opozitën, 133 deputetë pro, asnjë kundër

Miratohet rezoluta për dënimin e masakrës së Srebrenicës, maxhorancën bashkon votat me opozitën, 133 deputetë pro, asnjë kundër