Nuk pranoi të lironte banesën e dhënë me qira nga bashkia, 55-vjeçari plagos me thikë policin bashkiak në Berat

Një 55-vjeçar është arrestuar në lagjen Kushtrimi në Berat pasi kundërshtoi dhe plagosi me thikë një polic bashkiak duke mos iu bindur urdhrit të tij për të liruar banesën e dhënë me qira nga bashkia Berat.

55 vjeçari M.K., kishte kohë pa paguara qiranë e banesës së dhënë nga Bashkia Berat dhe kjo ka bërë që policia bashkiake të shkonte të lironte banesën, por ka hasur në refuzimin e 55-vjeçarit.

Në gjaknxehtësi e sipër duke kundërshtuar daljen nga banesa, 55-vjeçari ka marrë thikën dhe ka goditur punonjësin e policisë bashkiake, G.Ç., 36 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Me pamje nga bukuritë magjepsëse të Leskovikut Rama uron një ditë të mbarë (VIDEO)