Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia fiton çerekfinalen e parë kundë Flamurtarit, trajneri i Partizanit: Të enjten fitojmë derbin me Dinamon

Vllaznia ka marrë një fitore të vyer me rezultatin 1-2 në transfertë kundër Flamurtarit për ndeshjen e parë çerekfinaliste të Kupës së Shqipërisë, duke hedhur një këmbë për në fazën tjetër. Vlonjatët edhe pse në kategorinë e dytë bënë një ndeshje për t’u lavdëruar ndaj shkodranëve. Sakaq sfida tjetër mes Egnatias dhe Laçit është mbyllur me shifrat 1-1, ndërsa kualifikimi do mbetet për t’u vendosur në sfidën e kthimit.

Ndërkohë të enjten do luhen dy sfidat e tjera të para në çerekfinale të Kupës ku spikat derbi mes Dinamos dhe Partizanit, që luhet në orën 13:45 në stadiumin ‘Air Albania’.

“Ne do të luajmë që ta fitojmë ndeshjen, me mundësitë që kemi. Jam i bindur që do të bëjmë ndeshje të mirë, por nuk mendoj që ne apo Partizani do ta mbyllim kualifikimin në ndeshjen e parë. Janë dy ndeshje që duhet ti menaxhojmë siç duhet,”-u shpreh Bledi Shkëmbi, trajner i Dinamos.

“Do ta respktojmë deri në pikën që i takon, por ne jemi Partizani dhe do bëjmë maksimumin që të përballemi denjësisht edhe të fitojmë kundër Dinamos,”-deklaroi Dritan Mehmeti, trajner i Partizanit.

Përballja tjetër çerekfinaliste është mes Teutës dhe Skënderbeut me ndeshjen e parë që do luhet në Durrës në orën 16:45.

Ne.k./AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Drejt djegies së raundit të tretë, mendoni se PS duhet ta zgjedhë vetë Presidentin?×

Lajmi i fundit

John

‘Galaktikët’ pushtojnë sërish Europën, Reali kampion i Champions League për herë të 14