POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Doktori i Shkencave arrestohet si trafikant droge, aktivist i Partisë Demokratike

Dritan Shoraj, pedagogu i Ekonomikut që u arrestua sot në Tiranë për trafik droge

Dritan Shoraj, arrestua sot, por nuk është një personazh i panjohur në Shqipëri. Ai njihet në kryeqytet si një eksponent i lidhur me Partinë Demokratike. Në fotot e tij në rrjetet sociale, Shoraj rezulton se është një ekspert ekonomie që në jo pak raste ka qenë i ftuar në disa media shqiptare për çështje ekonomie. Fakti që ka qenë i dënuar në shtetin fqinj se ka penguar Shorajn që të publikojë foto i rrethuar nga librat apo qoftë edhe në orët e tij të leksioneve. 2 vite më parë, më 22 shkurt 2016, Dritan Shoraj, u filmua gjatë protestës së PD në Tiranë, ku kishte lenë orët e mësimin në auditor dhe kishte qëlluar me shkelma mbi një qytetar.

CNA.al ka publikuar disa foto nga aktiviteti politik i Shorajt në PD.

Dritan Shoraj në takimet e Halim Kosovës

Ai shfaqet përkrah deputetit Halim Kosova, në një aktivitet të PD, por edhe në takimet e kryetarit të PD, Lulzim Basha. 

Dritan Shoraj, i rrethuar me blu në takimet e Bashës në njësinë nr 5


Lajmi kryesor:

I dënuar në Itali për trafik droge, kapet në Tiranë Doktori i Shkencave (VIDEO: Momenti i arrestimit)


Komento

Komente

 • patrioti: 12/11/2018 19:16

  o kokrra bizelesh akoma pd e ps ju mos u beni merak si pd dhe ps popullit ja vene ne b...alle

  Përgjigju
 • Donald: 12/11/2018 14:51

  Ky eshte i dashuri i konsulleshes se Investitoreve te huaj, ajo e ka ndihmuar te instituti gjasme ekonomise .....

  Përgjigju
 • PD KRRIMI: 11/11/2018 09:40

  Kjo është PDja , e mbushur me BANDITÈ dhe KRIMINELË NARKO-TRAFIKANTË , nga Konispoli në Vermosh !!

  Përgjigju
 • Studenti: 11/11/2018 01:54

  Jam student i profesor Dritanit dhe mund te them me plote gojen eshte pedagog i shkelqer, ka qene korrekt me orarin mesimor ndryshe nga shume pedagog te tjere, shpjegonte temat ndryshe nga disa te tjere qe bejne sikur shpjegojne me tendence per te dale keq ne provim, ka qene korrekt ne vleresim ku mund te shtoj qe as qe behet fjale te jete diskutuar per marrje rryshfeti ndryshe nga pedagoge te tjere dhe e respektonte studentin si brenda auditoreve po ashtu edhe jashte... Pershkrimi dhe politizimi qellimisht ne kete menyre eshte shume tendecioz. Perpara ketij prof dhe atyre te tjereve qe edhe pse dine nuk shpjegojne, svijne ne orar dhe marrin leke per noten do te zgjidhja gjithmone prof Dritanin.

  Përgjigju
 • Neri: 10/11/2018 23:03

  Trafikant me titull te pakten qenka dhe doktorr , po ato te Ps jan dhe pa shkoll dhe injorant dhe kriminela.

  Përgjigju
 • Arte: 10/11/2018 17:13

  N te semes shkofsh....

  Përgjigju
 • Gjod: 10/11/2018 17:11

  Haha Vetem ne ALBANISTAN .

  Përgjigju
  • Usa 1: 11/11/2018 04:08

   Po ne Junistan c'ndodh bir i janullea?

 • Germuesi: 10/11/2018 16:38

  I thone; - Sa me shume te germosh ne hale aq me shume do i vije era. E pabesueshme por ne Shqiperine tone te vogel duket sikur jane mbledhur pislliqet nga me te ndyrat deri ne kete pike ku nje trafikant do nxjerre breza gjasme te shkolluar..ku kemi perfunduar!

  Përgjigju