Kush është përfaqësuesi i SHBA-së që po bën përpjekjet e fundit për 'Zgjedhoren'?

 

SHBA-ja, e cila prej fillimi është investuar shumë në Reformën Zgjedhore, ashtu si për 'Drejtësinë', po bën përpjekjet e fundit që palët politike të arrijnë në një konsensus.

Detyra i është caktuar Ian Crawford, shef i seksionit politik dhe ekonomik në Ambasadën e SHBA-së.

Ai është takuar fillimisht me Damian Gjiknurin dhe Oerd Bylykbashin, dhe më pas, pas më shumë se 1 ore takimi i është bashkuar edhe Petrit Vasili.


Lajmi kryesor:

'Digjet' afati i ndërkombëtarëve! S'ka dakordësi për 'Zgjedhoren'! PD: PS s'hoqi dorë nga privilegjet! PS: Opozita doli me kërkesa të reja! Hajdari: I mbyllën derën SHBA-së


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

Sekuestrohen mbi 77 mijë franga zvicerane të fshehura në çantën e gruas, pranga dy personave në Morinë