Kush është politikani biznesmen shqiptar që i kërkoi ndihmë FBI-së për të hetuar një plan për ta vrarë?

Kush është politikani biznesmen shqiptar që i kërkoi ndihmë FBI-së për të hetuar një plan për ta vrarë?

Në akuzën zyrtare të prokurorisë së Uashingtonit në Shtetet e Bashkuara për ish zyrtarin e lartë të FBI, Charles McGonigal ka një moment shumë ku flitet për një politikan biznesmen shqiptar që i është ankuar agjentit amerikan se duan ta vrasin.

“Në akuzat zyrtare të prokurorisë amerikane të siguruara nga Shqiptarja.com thuhet se në shtator 2017, në Shqipëri, i pandehuri McGonigal u prezantua nga personi A me një politikan i cili ishte njëherazi edhe biznesmen, i cili i tha të pandehurit McGonigal se donte dikë për të hetuar një atentat të dyshuar për ta vrarë atë”, thuhet në dokumentin e siguruar nga Shqiptarja.com.

Kush është politikani biznesmen nuk kuptohet, mbetet për tu sqaruar.


Lajmi kryesor:

Arrestimi në SHBA i zyrtarit të FBI, McGonigal kishte biznes në Shqipëri! Udhëtoi në Tiranë dhe historia e koncesionit të naftës (DOKUMENTET)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Boris Johson akuzoi Putin se e kërcoi me sulm raketor, Kremlini përgjigjet: Është gënjeshtër e sajuar prej tij!

Boris Johson akuzoi Putin se e kërcoi me sulm raketor, Kremlini përgjigjet: Është gënjeshtër e sajuar prej tij!