Kush është shqiptarja që shoqëroi Spiropalin në tapetin e kuq në konferencën e nivelit të lartë për Rimëkëmbjen e Ukrainës

Kush është shqiptarja që shoqëroi Spiropalin në tapetin e kuq në konferencën e nivelit të lartë për Rimëkëmbjen e Ukrainës

Elisa Spiropali dhe Shota Bukoshi

Elisa Spiropali mori pjesë në Konferencën e nivelit të lartë për Rimëkëmbjen e Ukrainës, për të rikonfirmuar mbështetjen e Ukrainës, në projektet e rimëkëmbjes së pasluftës në Berlin.

Në videon që ajo ka publikuar shikohet pritja e saj nga protokolli gjerman, por dhe biseda e saj e lirshme me shoqëruesen që e priste.

Shoqëruesja është Shota Bukoshi, nga Kosova, e cila për një kohë ka punuar si diplomate në Ministrinë e Jashtme të Kosovës, ndërsa tani është e angazhuar nga Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë ne organzimin e kesaj konference.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tino: 13/06/2024 18:27

    Ahh , dmth paska mbaruar lufta ne ukraine ??!! Tani elisa mund te meret me rindertimin pra, ashtu sic u mor dhe tigri

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Tërheqja e Biden, reagon Kremlini: Duhet të monitorojmë se çdo të ndodh më pas

Tërheqja e Biden, reagon Kremlini: Duhet të monitorojmë se çdo të ndodh më pas