Kuvendi miraton me 70 vota pro ligjin për tatimin mbi të ardhurat

Kuvendi miraton me 70 vota pro ligjin për tatimin mbi të ardhurat

1679597200_Screenshot5.jpg

Kuvendi ka miratuar me 70 vite pro ligjin për tatimin mbi të ardhurat. Ndërkohë është rrëzuar amendamenti i deputetes së PD-së, Jorida Tabaku për hyrjen në fuqi të vendimit për zero taksë ndaj profesionistëve të lirë duke nisur nga 2025. 

Nusret Avdulla i grupit parlamentar të PDIU (Drejtësi dhe Integritet) ka votuar pro ligjit per tatimin mbi të ardhurat


Lajmi kryesor:

Kuvendi miraton me 70 vota pro ligjin për tatimin mbi të ardhurat, rrëzohet amendamenti i Tabakut! Nga 2024 tatohen profesionet e lira


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Varka e përmbytur në liqenin e Zvicrës ku vdiqën 4 persona rrethohet nga ‘misteri’! Tre prej viktimave ishin ‘spiunë’ izraelitë dhe italianë

Varka e përmbytur në liqenin e Zvicrës ku vdiqën 4 persona rrethohet nga ‘misteri’! Tre prej viktimave ishin ‘spiunë’ izraelitë dhe italianë